Hirdetések 2022.06.12.

• Krisztus Szent Teste és Vére ünnepe – Úrnapja lesz június 19-én.
    Az ünnepi szentmise 10:00 órakor kezdődik. Mindenkit szeretettel várunk a szentmisére és az azt követő körmenetre.
  • Az úrnapi virágszőnyeges körmenet idén már a hagyományos útvonalon lesz: Erzsébet utca-Deák Ferenc utca-Kossuth Lajos utca-Szabadság út
  • A virágszőnyeghez kutyatej szedés június 16-án, csütörtökön lesz. Találkozó 17-órakor a plébánián. Autókkal megyünk együtt a határba. Gumikesztyű használata kötelező!
  • Sátorgazdák és a koszorúkötés helyszínei:
    • Szekeres család: a plébánián;
    • Marosi Éva és a Német Nemzetiségi Önkormányzat: a plébánián ;
    • Gombás család, Endrédy család és a Csicsőrke: Kinizsi utca 12;
    • Szlifka Éva: Erzsébet utca 59.
      Koszorúkötés a fenti helyszíneken délután 15-órától zajlik. A sátorgazdák szeretettel várják a segítőket. Virág hozzávalókat szívesen fogadunk.
  • A virágszőnyeg készítése vasárnap reggel 6 órakor kezdődik. Kérjük, hogy csak hagyományos, autentikus, egyházi motívumokat alkalmazzunk! Legyen ez megint “ virágból szőtt imádság”!
  • Hálásan fogadjuk a virágra szánt adományokat a templomban kihelyezett perselyben is.
  • Szentségimádás van szerdánként a szentmise után.
  • A Szeretetláng Imaóra júniustól kedden van a szentmise után.
  • Szeretetláng zarándoklat lesz Mátraverebély-szentkútra, június 25-én. Részletekkel kapcsolatban érdeklődni lehet Oláh Istvánnénál a sekrestyében vagy telefonon 06 20 523 87 55 vagy a www.szeretetlang.hu weboldalon.
  • Újraindult a Szenvedés Önkéntesei Imacsoport. Június 9-től, csütörtökönként, az igeliturgia után közösen imádkoznak a betegekért a plébánián. A néhány főből álló közösség szeretettel várja a csatlakozni vágyókat.
  • Fatimai engesztelés lesz június 13-án, hétfőn az igeliturgia előtt 17:00-tól.
  • A kárpátaljai menekültek részére továbbra is gyűjtünk adományokat a Szent Antal perselyben. Nagyon köszönjük a felajánlásokat.

Bejegyzés kiemelése