Szent Erzsébet emléknapján

Szent Erzsébet emléknapjához kapcsolódóan a Karitász munkatársai és önkéntesei megemlékeznek az Árpád-házi szentről, a Katolikus Karitász védőszentjéről és ennek keretében Erzsébet kenyereket osztanak a vasárnapi szentmisék után a híveknek köszönetképpen az egész éves segítő közreműködésükért, és emlékezve Szent Erzsébet szegények iránt tanúsított példamutató cselekedeteire.

November 19-én valamennyi magyarországi katolikus templomban a perselygyűjtésből befolyt adományokat a Katolikus Karitász sokrétű munkájának segítésére fordítják.

A Csömöri Szent Rita Karitász Közösség karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést szervez a csömöri rászorulók részére. Az adományok december 3-ig a szentmisék előtt a Mária oltárnál helyezhetők el, vagy a hét többi napján, irodai időben a plébánián adhatók le.

Szívből köszönjük a segítő közreműködést!