HIRDETÉSEK 2023. november 19.

• Igeliturgia lesz a szentmise helyett a következő kedden és szerdán, valamint ezeken a napokon a plébánosi fogadóórák is elmaradnak.
  • Szeretetláng imaóra van keddenként 17:00 órától és szentségimádás szerdán a szentmise után.
  • A jubileumi év keretében 24 órás Szentségimádást tartunk templomunkban november 24-én 18 órai kezdettel. A Szentségimádásra bármikor bárki betérhet. Aki szeretne, aki teheti egy-egy órahosszát vállaljon, melyet a kihelyezett plakát melletti táblázatban kérjük, hogy jelezzen. Részleteket a kihelyezett plakáton találhatnak, vagy Szúnyogh Jánostól kaphatnak.
  • Lehet jelentkezni a következő bérmálásra, ami 2025 őszén lesz. A felkészülés 2 éves. A 14. életévüket betöltöttek jelentkezését várjuk. A jelentkezők a sekrestyében kihelyezett lapon iratkozzanak fel.
  • Adventi koszorúkötés lesz a plébánián december 2-án, szombaton délután fél 3-tól. A programra előzetes jelentkezés szükséges. Jelentkezni lehet a sekrestyében, illetve Baczkó Beánál és Szabados Erikánál november 26-ig, 2.000.- Forint részvételi díj befizetésével.
  • A Váci Egyházmegye Ima-katekézis címmel három éves imaalkalom-sorozatot indít, lelki felkészülésként az egyházmegye 1000 éves jubileumára. Marton Zsolt főpásztor hívására és kérésére valamennyi plébániai közösség ugyanazokon a gondolatokon elmélkedik, ugyanazokat a tanításokat hallgatja. A három egymást követő év, három központi téma mentén évente öt-öt tanításra épül. Az első alkalom témája: A megtérés. Helyszín és időpont: a szilasligeti Szent László templom; december 2., este 6 óra. Mindenkit szeretettel várnak!
  • A Csömöri Szent Rita Karitász Közösség karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést szervez a csömöri rászorulók részére. Az adományokat december 3-ig a szentmisék előtt a Mária oltárnál helyezhetők el vagy a hét többi napján a plébánián adhatók le. Szívből köszönjük a segítő közreműködést!
  • Jövő évi naptárak a sekrestyében kaphatók.
  • Stóladíjak: az új egyházi évtől (2023. dec. 3-tól) emelkednek a stóladíjak.
    • Csendes szentmise ……………………………………………………2.000.-
    • Orgonás/ünnepi szentmise ……………………………………..4.000.-