Márciusi programajánló

A téli szünet után márciustól folytatjuk a katolikus Szentháromság – templom megszentelésének 250. évfordulójára szervezett programokat.

Március 10-én, Laetare, vagyis a nagyböjti öröm vasárnapján a 1/2 11-es szentmise után az évforduló emlékére fát ültetünk a templom melletti emlékhelyen.

Március 17-én, Feketevasárnap az este 6 órai szentmise után a fájdalmas Olvasót imádkozzuk a Szent István-szobrot érintő gyertyás körmenetben három nyelven: magyarul, szlovákul és németül, elmélkedéssel és énekkel bővítve.

A március 24-31-ig tartó ünnepi időszak: Virágvasárnap, a Szent Háromnap: Nagycsütörtök, Nagypéntek és Nagyszombat és Húsvét ünnepének szertartásairól honlapunkon tájékozódhattok.

Április 6-án „A Katolikus Egyház énekkincsei” címmel tartjuk meg a csömöri énekes családok találkozóját. A találkozóra várjuk hívő és nem hívő, énekelni szerető és ezt mások örömére szívesen megosztó egyéni, vagy családi jelentkezőket.
A részvétel feltétele, hogy a találkozó címének megfelelően olyan katolikus egyházi énekkel készüljenek, amely az elmúlt évszázadokban, a régi időktől napjainkig, a csömöri katolikus templomban elhangzott. Kiemelten értékeljük az énekek fejből történő előadását. Jelentkezéseket Deák Csaba kántor várja személyesen, vagy a ddeecsaba@gmail.com email címen. Csaba szívesen segít az énekek kiválasztásában és a felkészülésben is.
A találkozó helyszíne a katolikus plébánia. A legjobb előadókat zsűri értékeli és díjazza. Tervünk szerint az április 7-i ½ 11-es szentmisén a díjazottak is szolgálnak énekükkel.

Április 28-án ismét kórustalálkozó helyszíne lesz a katolikus templom. Két kiváló kórus ad koncertet: a galántai Kodály Zoltán Daloskör és a budapesti Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola vegyeskara.
A galántai Kodály Zoltán Daloskör 1956 őszén alakult. Az énekkar első lépéseit maga Kodály Zoltán egyengette, nevének viseléséhez hozzájárulását adta és élete végéig figyelemmel kísérte a kórus tevékenységét. Az énekkar világi és egyházi kórusműveket tartalmazó repertoárját és tevékenységét az utóbbi években több díjjal is jutalmazták.
A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola 1988-ban ifj. Sapszon Ferenc Liszt-díjas és Kossuth-díjas karnagy tanulmányterve alapján alakult meg. 2019. szeptember 1-jétől az intézmény fenntartója az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Katolikus Iskolai Főhatósága.
A Magyarországon máig egyedülálló intézmény Kodály nemzetnevelő elveit szeretné megvalósítani. A tizenkét évfolyamos, fővárosi és Pest megyei beiskolázású intézményben általános iskola, gimnázium, zeneiskola és zeneművészeti szakképzés is van, 2018-ban elnyerte a Magyar Alapfokú Művészetpedagógiai Értéktár kitüntető címet.

Programjainkra sok szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Megszakítás