HIRDETÉSEK 2024. február 11.

• Fatimai engesztelés lesz a Szeretetláng imaóra helyett február 13-án, kedden a szentmise előtt 17:00-tól.
  • A héten Hamvazószerda, szigorú böjti nap és ezzel megkezdődik a nagyböjti időszak. Szerdán és a következő vasárnap, a szentmisék keretében lesz lehetőség hamvazkodás szentelményében részesülni. Hamvazószerdán és nagyböjtben péntekenként hústilalom van.
  • Nagyböjtben péntekenként keresztutat járunk 17:00 órától.
  • Az Ima-katekézis című előadás-sorozat következő része február 16-án, pénteken este lesz Kistarcsán. A téma: Istenismeret, szentháromságos szeretet – Gáspár István atya katekézise. Mivel ezek az alkalmak önmagukban is kerek egészek, ezért bátran jöjjön az is, aki a korábbi alkalmakon nem tudott részt venni.
  • A házasság hete február 11-től 18-ig lesz. Idei mottója: Állandó megújulásban. Ez alkalomból lelki napot tartunk házaspároknak február 17-én, szombaton délelőtt fél 10-től a plébánián. Az alkalom címe: Kulcs az életre szóló szerelemhez. Az alkalmat vezeti: Páll Melinda, mentálhigiénés szakember, család- és párkapcsolati tanácsadó, a Váci Egyházmegye családpasztorációs irodájának vezetője. Érdeklődni Kis Bencénél és Kisné Lovász Zsuzsannánál, valamint a MÉCS közösség tagjainál lehet. Szeretettel hívunk mindenkit a házasság hete ünnepi, hálaadó, záró szentmiséjére február 18-án 18 órára a Budapest-Belváros Nagyboldogasszony Főplébánia-templomba. (A templom Budapesten a Március 15. téren van.) A szentmisét Marton Zsolt püspök atya mutatja be.
  • Az egyházmegyei sportnapra febr. 18-ig lehet jelentkezni. Ping-pong és foci mérkőzések lesznek. Az egyházmegye Családcentruma várja a csapatok jelentkezését az egyházközségekből. Felnőtteket, gyerekeket, papokat, diakónusokat, akolitusokat egyaránt sok szeretettel vár a Váci Egyházmegye Családcentruma. Érdeklődni a hitoktatóknál lehet. További részletek a kihelyezett plakátokon és az interneten olvasható.