HIRDETÉSEK 2023. november 26.

• Szeretetláng imaóra van keddenként 17:00 órától és szentségimádás szerdán a szentmise után.
  • Adventi koszorúkötés lesz a plébánián december 2-án, szombaton délután fél 3-tól. A programra előzetes jelentkezés szükséges. Jelentkezni lehet a sekrestyében, illetve Baczkó Beánál és Szabados Erikánál november 26-ig, 2.000.- Forint részvételi díj befizetésével.
  • A Váci Egyházmegye Ima-katekézis címmel három éves imaalkalom-sorozatot indít,  lelki felkészülésként az egyházmegye 1000 éves jubileumára. Marton Zsolt főpásztor hívására és kérésére valamennyi plébániai közösség ugyanazokon a gondolatokon elmélkedik, ugyanazokat a tanításokat hallgatja. A három egymást követő év, három központi téma mentén évente öt-öt tanításra épül. Az első alkalom témája: A megtérés. Helyszín és időpont: a szilasligeti Szent László templom; december 2., este 6 óra. Mindenkit szeretettel várnak!
  • December 3-án jön a Mikulás a templomunkba. Szeretettel várjuk a gyermekeket a fél 11-es szentmisére.
  • A Csömöri Szent Rita Karitász Közösség karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést szervez a csömöri rászorulók részére. Az adományokat december 3-ig a szentmisék előtt a Mária oltárnál helyezhetők el vagy a hét többi napján a plébánián adhatók le. Szívből köszönjük a segítő közreműködést!
  • Lelkinapot tartunk általános iskolás gyerekeknek december 9-én fél 3-tól a plébánián. A lelkinapon lesz gyónási lehetőség Gábor atyánál.
  • Betlehemi kiállítást szervezünk dec. 10.-én vasárnap, a 10:30-as és a 18 órás szentmise után. A kiállítás napján, minden látogatót teával, forralborral várunk. Sütemény felajánlásokat elfogadunk. Gyűjtsünk össze 250 Betlehemet!
  • A decemberi Adoremus átvehető a sekrestyében.
  • jövő évi naptárak a sekrestyében kaphatók.
  • Kedves Testvérek! A háborús helyzet folyamatosan sújtja Kárpátalját, különösen az ottani magyarságot, köztük Aknaszlatinán élő testvéreinket is. A jövedelem egyre kevesebb, az árak egyre magasabbak, az Ukrajna belső területeiről érkező menekültek száma pedig növekszik, akikre a Karitász ugyancsak kiemelt figyelmet fordít. Mindezenközben a határon átjutó segélyszállítmányok átengedését várhatóan december 1-ét követően újabb szigorítások érintik. Ennek ismeretében az egyébként is folyamatos adománygyűjtés mellett most sürgős eseti gyűjtést szervezünk, mert november 28-án egy kisbusz indul majd Aknaszlatinára, az addig összegyűjtött adományokkal. Aki teheti, kérjük juttassa el adományait november 27-ig a plébániára. Ezek között kiemelt helyen szerepelnek a következők: felnőtt téli ruha, tartós élelmiszer, Mikulásra, karácsonyra a gyermekeknek édesség (szaloncukor, csokoládé). Kihelyeztünk egy perselyt a pénzadományok számára. Köszönjük a támogatást! Bármilyen további kérdés esetén keressék Bándiné Tóth Klárát. btklarosz@gmail.com