HIRDETÉSEK 2022. november 27.

• Rorate van adventben minden hétköznap reggel 6:00 órakor; adventben hétköznap esténként NINCS szentmise és igeliturgia; valamint a keddi Szeretetláng imaóra és a szerdai Szentségimádás a Rorate után van.
  • Csütörtökön a rorate szentmise után rózsafüzért imádkozunk papi hivatásokért.
  • December 3-án, szombaton délután 4 órától rózsakoszorú találkozó lesz a plébánián.
  • Az esti fogadóórák adventben is vannak a megszokott időben (kedd, szerda, péntek 17:00-17:45).
  • Hamarosan megújul a plébánia körüli kerítés. Az építés költségeihez kérjük a testvérek anyagi támogatását a kihelyezett perselybe. A támogatásokat előre is köszönjük!
  • A Csömöri Szent Rita Karitász Közösség karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést szervez a csömöri rászorulók részére. Az adományokat december 4-ig a szentmisék előtt a Mária oltárnál vagy irodai időben a plébánián adhatók le. Szívből köszönjük a segítő közreműködést.
  • A Szociális Alapszolgáltatási Központ és a Művelődési Ház szeretettel várja karácsonyi ünnepségére Csömör szépkorú lakosait. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.

Kedves Testvérek!

Először is szeretném bejelenteni, hogy Patonai Katalin a mai naptól már nem kíván semmilyen kántori szolgálatot ellátni egyházközségünkben. Ez november 20-án az esti szentmise után vált véglegessé, ezért nem tudtam hamarabb bejelenteni. Ez úton köszönöm meg neki mindannyiunk nevében sok éves szolgálatát.

Másik hír: Fontosnak tartom, hogy plébániánk egyházzenei életében minden olyan irányzat komoly helyet kapjon, ami az egész Magyar Katolikus Egyházban is régóta jelen van. Így a gregorián és az Éneklő Egyház énekeskönyv énekei mellett a Hozsanna imakönyv énekei is több helyet kapnak ezentúl. Mától, havonta egyszer, a vasárnap délelőtti szentmisében gregorián és az Éneklő Egyház énekei lesznek. Ilyenkor Deák Csaba lesz a kántor. A többi délelőtti szentmisében pedig csak Hozsanna énekeket éneklünk. Ezeken a szentmiséken Lobmayer Márton kántorizál, aki Kerepesről érkezik. Mivel ő 9.00-től 10.00-ig Kerepesen orgonál minden vasárnap, ezért kellett itt áttenni a szentmise kezdetét fél órával későbbre.

A vasárnap esti szentmiséken akár több alkalommal is lehet gregorián és az Éneklő Egyház énekei. Ez attól függ, hogy Deák Csaba kántor úr hogyan tudja összeegyeztetni itteni szolgálatát a másik munkahelyével. Azokon a vasárnap estéken, amikor nem tud itt lenni, Tomecz Róbert fog kisegíteni Kistarcsáról.

Szeretném visszahozni egyházközségünkbe még a gitáros énekeket is, de ez még szervezés alatt van, így erről most nem tudok többet hirdetni.

Pető Gábor plébános