A Katolikus Egyház énekkincsei

„A Katolikus Egyház énekkincsei” címmel énekes találkozót hirdetünk.
Várjuk az énekelni szerető, egyéni, csoportos, vagy családi jelentkezőket.
A részvétel feltétele, hogy katolikus egyházi énekkel készüljenek. A legjobb előadókat zsűri értékeli és díjazza.

Jelentkezéseket Deák Csaba kántor várja személyesen, vagy a ddeecsaba@gmail.com email címen. Csaba szívesen segít az énekek kiválasztásában és a felkészülésben is.

A találkozóra április 6-án 10 órától kerül sor a plébánián (Erzsébet u. 29). A legjobb előadókat zsűri értékeli és díjazza. Tervünk szerint az április 7-i ½ 11-es szentmisén a díjazottak is szolgálnak énekükkel.

A találkozó egyik célja, hogy az idősebb énekesek segítségével elinduljon az Éneklő Csömör című kiadvány anyagának gyűjtése. Medgyesy S. Norbert, akadémikus (Szent István Akadémia) ajánlotta föl ehhez a segítségét, aki az országban elsőként készített ilyen kiadványt a Vas megyei Perenyén az ottani templom megszentelésének 250. évfordulójára.