MÉCS Családközösség

Mécs Családközösség

A MÉCS Családközösség plébániai alapon szerveződő, szentségi házasságban élő házaspárokból álló csoport.
Magyarországon az első MÉCS Családközösség Bíró László családreferens püspök támogatásával indult 1996-ban.
A magyar MÉCS Családközösségek 1998-óta az ICCFM teljes jogú tagja. (ICCFM International Confederation of Christian Movements; amely a Vatikáni Szentszék által elismert világi szervezet.)

A Csömöri MÉCS Családközösség 2018-ban alakult. Általában havonta egy-két alkalommal a plébánián vagy a közösségünk egyik családjánál találkozunk. Közösségünket jelenleg 8 család alkotja és a beszélgetéseken állandó diakónus is jelen van.
A MÉCS Családközösség célja, hogy a házaspárok és a családok a közösség ereje által keresztény hitünkben elmélyülve és megerősödve egyre hitelesebben élhessék meg krisztusi hivatásukat.
A közösség összejövetelein a MÉCS éves beszélgetési anyagait használjuk. A rendszeres tematikus beszélgetéseken túl kötetlen programokon is együtt vagyunk. Kirándulunk, társasozunk, bográcsozunk.
Szívesen fogadjuk a csatlakozni kívánó szentségi házasságban élő házaspárokat.
Felelős vezető házaspár: Kis Zoltán Bence és Kisné Lovász Zsuzsanna (bence@kiscsalad.hu, zsuzsi@kiscsalad.hu)