HIRDETÉSEK 2023. január 29.

• A Malenkij Robot megemlékezéshez kapcsolódóan, német nyelvű szentmisét mutat be templomunkban Bese Gergő atya, a Német Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében, január 29-én, azaz ma 14:00 órakor.
  • Szeretetláng imaóra lesz kedden 17:00 órától, és szentségimádás szerdán a szentmise után.
  • Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe lesz február 2-án, csütörtökön. A hozott gyertyák megáldása a csütörtöki igeliturgia és a következő vasárnapi szentmisék után lesz.
  • Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja lesz február 3-án, pénteken. Balázs-áldás a péntek esti és a vasárnapi szentmisék után lesz.
  • Előre hirdetjük, hogy február 11-én van a betegek világnapja. A betegek kenetének kiszolgáltatása február 10-én, pénteken az esti szentmise keretében lesz.
  • Templomunk 250 éves évfordulója kapcsán, a szervezéssel megbízott munkacsoport tagjai pár percben ismertetik a terveket, programokat; néhány héten keresztül a vasárnapi szentmisék után itt a templomban.
  • A Rózsafüzér Koszorú következő összejövetele, február 4-én, szombaton 16:00 órától lesz a plébánián.
  • A februári Adoremus átvehető a sekrestyében.
  • Ifjúsági Világtalálkozó lesz idén július 25-től augusztus 7-ig.

Hét év után, 2023 nyarán újra Európában, mégpedig Lisszabonban rendezik az Ifjúsági Világtalálkozót, melyre Ferenc pápa hívja a világ fiataljait. Idén a körülmények miatt az egyházmegye a korábbiaknál jóval kevesebb fiatalt tud támogatni, mindössze 30 főt. Emellett önköltséggel is lehet csatlakozni a csoporthoz. A Váci Egyházmegye delegációjával tartó csoport július 25-én indul és augusztus 7-én tér vissza repülővel Budapestre. A két hét teljes költsége 400.000 Ft, a 30 fő támogatott fiatal számára ennek a költségnek a felét átvállalja az egyházmegye.Alsó korhatár: 18 év.További részletek és regisztráció elérhető a mente.hu/lisszabon oldalon.